Grafika komputerowa a matematyka

Każdy młody człowiek zastanawia się nad kierunkiem swojej edukacji. Przez powzięcie odpowiednich planów możemy pozytywnie wpłynąć na naszą przyszłość.

Wielu młodych ludzi radzących sobie dobrze w świecie komputerów, decyduje się na studia związane z grafiką komputerową. Niemniej jednak, mało kto wie, że grafika komputerowa nie jest dziedziną nauki odpowiednią dla każdego. Tak naprawdę grafika komputerowa ma wiele wspólnego z matematyką oraz innymi przedmiotami ścisłymi.

Kady kandydat na grafika przede wszystkim powinien być dobrze zapoznany z tajnikami geometrii. Punkty X, Y i Z, oraz przestrzenne układy współrzędnych to codzienne elementy pracy grafika komputerowego. Ponadto często musi on dokonywać przeróżnych obliczeń oraz posługiwać się elementami zapożyczonymi z samego programowania.

Warto pamiętać, że oczywiście nie każdy rodzaj grafiki komputerowej jest stale związany z matematyką. Wiadomo, że proste plakaty i banery reklamowe będą wymagały bardziej weny twórczej oraz podejścia artystycznego niż wiedzy matematycznej.