Grafika komputerowa – jaki monitor wybrać?

Jeśli zajmujesz się grafiką komputerową, z pewnością musisz skompletować sprzęt, który pozwoli Ci na swobodne wykonywanie zawodu. Jaki sprzęt może okazać się pomocny?

Wiele osób uwielbia używać tabletów graficznych. Inni wolą bardzo dokładne myszki. Niestety to nie wszystko na co trzeba wydać pieniądze, by poprawić jakość wykonywanych projektów. Tak naprawdę cała grafika komputerowa opiera się na jakości monitora. Jaki monitor zatem wybrać?

Każdy laik stwierdzi, że najlepiej Full HD – no bo jaki inny. Rzeczywiście, rozdzielczość monitora jest niebywale ważnym parametrem. Niemniej jednak, to nie wszystko, co powinien posiadać wymarzony monitor grafika komputerowego. Jak to możliwe?

A tak, że na nic zda się duża rozdzielczość, jeśli monitor będzie mały. Często bardzo niewygodne okazuje się być ciągłe powiększanie projektu i wlepianie swojego zmęczonego wzroku w świecący monitor w celu znalezienia szczegółów. Najlepiej jest gdy monitor jest przestronny niczym mały telewizor – świetnie sprawdzają się nawet przekątne o mierze 30 cali wzwyż.